JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Jakość i bezpieczeństwo naszych produktów oraz troska o środowisko naturalne jest gwarantowana poprzez wdrożony i certyfikowany w naszym zakładzie produkcyjnym system zarządzania zgodny z normami ISO 9001 (System Zarządzania Jakością) oraz ISO 14001 (System Zarządzania Środowiskiem).

Ponadto, aby zapewnić standardy globalne jakości w przemyśle motoryzacyjnym jesteśmy w trakcie wdrażania wymagań wg IATF 16949.

IATF 16949 jest specyfikacją techniczną ISO, łączącą wymagania istniejących już, amerykańskich, niemieckich, francuskich i włoskich norm systemów zarządzania w przemyśle motoryzacyjnym z wymaganiami ISO 9001. Określa ona wymagania jakościowe systemu zarządzania jakością w firmach związanych z motoryzacją, ze szczególnym naciskiem na specyficzne wymagania klientów.

IATF 16949 jest to norma opracowana przez branżową Międzynarodową Grupę Zadaniową Motoryzacji (IATF – International Automotive Task Force), w celu poprawy jakości w ramach łańcucha dostaw w motoryzacji. Grupa ta zrzesza dziewięciu międzynarodowych producentów samochodów: BMW, Chrysler, Daimler, Fiat, Ford Motor, General Motors, PSA Peugeot Citroen, Renault i Volkswagen. Dla wszystkich producentów zrzeszonych w IATF certyfikacja na zgodność z tą specyfikacją jest wymagana od wszystkich dostawców. Ponadto dostawcy ci zostali zobligowani przez jedno z wymagań IATF do postawienia takich wymagań swoim dostawcom, i w rezultacie certyfikacja jest wymagana w całym łańcuchu dostaw, od producenta materiałów (stal, tworzywa sztuczne, farby) do firm montujących duże podzespoły. 

Certyfikacja na zgodność z IATF 16949 jest również wymagana przez innych producentów samochodów i ich dostawców w celu potwierdzenia wdrożenia idei nastawienia na klienta.

Planowany termin certyfikacji wdrożonego systemu – 2022r.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowościach i promocjach

Wszystkie prawa zastrzeżone © EAE Elektronik Spółka z o.o. Polityka prywatności Polityka cookies