Międzynarodowa organizacja IPC

IPC to międzynarodowe stowarzyszenie producentów świadczących usługi w przemyśle elektronicznym. Jednocześnie, to najważniejsza organizacja zrzeszająca firmy EMS, której celem jest ujednolicenie standardów jakości produkcji, montażu i serwisu sprzętu elektronicznego. Organizacja IPC zrzesza projektantów PCB, producentów, właścicieli firm montażowych oraz dostawców oryginalnego sprzętu, z całego świata.

Organizacja IPC

Organizacja jest źródłem wiodących, globalnie honorowanych standardów branży elektronicznej. Dotychczas opublikował ich ponad 300, a ich zadaniem jest usprawnienie komunikacji między klientami, a firmami oferującymi produkcję kontraktową. Standardy tworzone są przez wolontariuszy pod nadzorem personelu IPC, a następnie akredytowane przez American National Standard Industry. Członkowie organizacji mogą uczestniczyć w procesie tworzenia standardów poprzez bieżące nadsyłanie komentarzy.

Członkostwo w IPC

Organizacja IPCCzłonkostwo w IPC oraz coroczne odnawianie certyfikatu IPC to dowód niezawodności wyrobów oraz ich wysokiej jakości. Dla utrzymania członkostwa w IPC konieczne jest podejmowanie regularnych szkoleń kardy pracowniczej. Podstawą działalności IPC jest tzw. Networking – skupianie liderów i ekspertów branży oraz umożliwianie im dzielenia się wiedzą podczas pokazów handlowych i targów organizowanych przez IPC. Wychodząc naprzeciw nowym technologiom, członkowie IPC mogą komunikować się poprzez fora internetowe lub portale społecznościowe. Czynny udział w IPC pozwala śledzić branżowe trendy oraz tendencje rozwoju.

EAE Elektronik jest członkiem IPC od kilku lat. Przez aktywne uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie, jest rzetelnym i konkurencyjnym producentem urządzeń elektronicznych w Polsce. Swoje procesy produkcyjne realizuje w zgodzie z najpopularniejszym w montażu EMS standardem IPC-A-610F. Dokument w jasny i przystępny sposób obrazuje zasady zachowania najwyższej jakości w przemyśle elektronicznym. Przedstawia kryteria lutowania bezołowiowego, znakowania produktów, lutowania THT i SMT, wymagań dotyczących laminatów, powlekania oraz orientacji komponentów.

Więcej informacji na temat organizacji IPC TUTAJ.
Więcej o członkostwie EAE Elektronik w IPC oraz o certyfikatach firmy TUTAJ.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowościach i promocjach

Wszystkie prawa zastrzeżone © EAE Elektronik Spółka z o.o. Polityka prywatności Polityka cookies