Najlepsze maszyny do montażu powierzchniowego – zestawienie

Urządzenia, których zadaniem jest umieszczenie elementów SMD w ściśle określonym miejscu na płycie PCB, muszą wyróżniać się szczególną precyzyjnością i automatyzacją procesu. Fakt ten wynika nie tylko z miniaturowej wielkości SMD, ale również z gęstego obłożenia płyt obwodów drukowanych, przy wysokiej wydajności (do kilkudziesięciu tysięcy komponentów/godzinę) oraz konieczności dokładnego obłożenia, dla zachowania największej jakości montażu.

Liderem w produkcji zaawansowanych zautomatyzowanych maszyn SMT jest firma Fuji, założona w 1959 roku. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od najwyżej góry Japonii. Urządzenia cechują się wysoką dokładnością i wartością części wprowadzanych na świecie, dedykowane produkcji wielkoseryjnej. Oddział Fuji, specjalizujący się w maszynach SMT, wprowadził na rynek międzynarodowy wiele innowacyjnych rozwiązań poświęconych montażowi elektroniki. Od roku 2003 wyprodukowano 40 tysięcy modułów Fuji NXT, stworzonych dla specyficznych warunków wymagających firm EMS. Tym samym, zyskały one miano najpopularniejszych maszyn montażowych na świecie. Fuji jest również producentem drukarek pasty lutowniczej oraz oprogramowania do sprzętu lutowniczego. Przy wsparciu oficjalnych partnerów, firma prowadzi szkolenia, profesjonalną obsługę klienta i serwis.

Najlepsze maszyny do montażu powierzchniowego

Oferująca usługi projektowania i kontraktowej produkcji urządzeń elektronicznych firma EAE Elektronik, posiada dwie, kompatybilne linie montażu powierzchniowego, w skład których wchodzą automaty Fuji NXT i Fuji AIMEX II S. Skomponowana z siedmiu modułów NXT cechuje się wysoką efektywnością, szybkim działaniem i kontrolą eliminacji ewentualnych błędów, już na etapie załadunku komponentów SMD. Wydajność pojedynczego modułu w idealnych warunkach produkcyjnych sięga do 21 000 elementów/godzinę. Fuji AIMEX II S to platforma montażowa typu „all-in-one”. Umożliwia jednoczesne ładowanie różnych rodzajów elementów, za pomocą podwójnego podajnika, zmniejszając czas przełączania. Maszyna pozwala na częściowe zapisywanie danych.

Południowokoreańska grupa Samsung, która zatrudnia niemal pół miliona ludzi na całym świecie, jest wiodącą marką w przemyśle elektronicznym, samochodowym i lotniczym, wyodrębniła firmę członkowską, poświęconą przemysłowi maszynowemu – Samsung Techwin. To tam powstają kompleksowe rozwiązania dla montażu SMT. Maszyny Samsung zapewniają płynne i automatyczne układanie elementów SMD na płytach PCB, bez przerw w produkcji. Inteligentne podajniki identyfikują ilość i rodzaj kładzionych komponentów. W pulę najnowszych platform montażowych firmy zalicza się Decan, Excen Flex i Excen Pro.

Ponad 50-letnim doświadczeniem w branży produkcyjnej maszyn SMT poszczycić może się międzynarodowa sieć Universal Instruments. Przedsiębiorstwo stworzyło platformy Fuzion, Genesis i Advantis, przystosowane do pracy w liniach technologicznych. Urządzenia UI do produkcji masowej charakteryzują się dużą elastycznością przezbrajania. Firma promuje się hasłem szybkiego zwrotu inwestycji w zakupione maszyny, ze względu na dużą wydajność oraz rozwiązania zorientowane na klienta.

Najlepsze maszyny do montażu powierzchniowego - zestawienie

Więcej o urządzeniach Fuji przeznaczonych do montażu SMT: smt.fuji.co.jp

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowościach i promocjach

Wszystkie prawa zastrzeżone © EAE Elektronik Spółka z o.o. Polityka prywatności Polityka cookies