Projektowanie urządzeń elektronicznych

Na potrzeby klienta, biura konstruktorskie firm elektronicznych są w stanie przygotować projekt, oprogramowanie i prototyp urządzenia, ściśle według wymagań. Prace wykonywane są na potrzeby osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Projektowanie urządzeń elektronicznych to podstawa działalności EAE Elektronik. Firma może poszczycić się współpracą z polskimi i zagranicznymi kontrahentami. Do tej pory, firma projektowała na potrzeby m.in. automatyki przemysłowej, motoryzacji, lotnictwa, telekomunikacji, branży AGD.

Projektowanie urządzeń elektronicznych i układów

Projektowanie urządzeń elektronicznych staje się popularnym narzędziem EMS. Zainteresowanie usługami projektowymi, testami laboratoryjnymi i certyfikacją urządzeń sprawiło, że ten rynek stał się wysoce opłacalny, mimo, że rozwój działów konstruktorskich wymaga dużych nakładów finansowych. Programiści EAE Elektronik wiedzą, że klienci cenią sobie indywidualne podejście do projektu, dbałość o szczegóły, możliwość konsultacji oraz szybkie działanie, w przypadku ewentualnej awarii.

Biuro konstruktorskie kontraktowego producenta urządzeń elektronicznych przygotowuje projekt w oparciu o otrzymaną specyfikację, w tym typ przeznaczenia, wymogi funkcjonalności i pliki w formacie gerber –RS-274X. Każdorazowo tworzony jest „Plan projektowania”, który podlega aktualizacji i uzupełnianiu podczas realizacji prac projektowych. Całość optymalizowana jest pod kątem wykorzystania komponentów o najwyższej jakości i przystępnej cenie. W zakresie usług biura znajduje się opracowanie schematu elektrycznego układu, zaprojektowanie zaawansowanych PCB, projektowanie układów analogowych i cyfrowych, przygotowanie oprogramowania, pomiary konstrukcyjne i testy funkcjonalne. Wszystkie projekty podlegają walidacji w warunkach, w jakich urządzenia będą docelowo użytkowane. Klienci korzystający jednocześnie z usług projektu i montażu, otrzymują od EAE Elektronik wysokie rabaty.

W zakres oferowanej przez EAE Elektronik usługi projektowania PCB wchodzą: 

  • Opracowanie schematu elektrycznego układu
  • Zaprojektowanie obwodu drukowanego
  • Wykonanie oprogramowania uC
  • Pomiary konstrukcyjne parametrów elektronicznych
  • Zaprojektowanie i wykonanie testerów FCT

Wszystkie projekty podlegają walidacji.

Zespół projektantów wykorzystuje najnowocześniejsze oprogramowanie, które pozwala na wizualizację projektu w 2D i 3D. Nad przebiegiem procesu projektowania czuwa kierownik projektu. Profesjonaliści powinni być na bieżąco z nowościami technologicznymi i podlegać regularnym szkoleniom.

Oprogramowanie i aplikacje

Integracja systemu projektowania i montażu obejmuje przygotowanie prototypu z oprogramowaniem. Jest ono tworzone dla mikrokontrolerów, mikroprocesorów i procesorów sygnałowych DSP. Istnieje możliwość zaprogramowania urządzeń mobilnych pod sterowanie elektroniką. W tym celu często tworzy się aplikacje działające pod różnymi systemami operacyjnymi (Android, iOS), z użyciem modułów ZigBee, GMS, GPS oraz Bluetooth. Po zakończonym procesie, urządzenie wraz z pełną dokumentacją technologiczną i oprogramowaniem dostarczane są do klienta.

Produkcja kontraktowa elektroniki

Projektowanie urządzeń elektronicznych jest jednym z etapów produkcji kontraktowej elektroniki. W tym wypadku, kompleksowość działań to również wdrożenie projektu do produkcji, zarówno prototypu, jak i produkcji wieloseryjnej. Firmy zajmujące się montażem kontraktowym oferują doradztwo technologiczne, konsultacje przy realizacji projektu, zaopatrzenie w komponenty elektroniczne, dostawę PCB, montaż SMT i THT w oparciu o normę IPC-A-610F. Niezawodność elektroniki gwarantują restrykcyjne podejście do ochrony przed ESD oraz kontrola jakości produktów.

EAE Elektronik od ponad 20 lat z sukcesem działa w branży elektronicznej. Głównymi obszarami działania firmy jest produkcja kontraktowa elektroniki EMS, lutowanie SMD, montaż w technologii powierzchniowej i przewlekanej. Posiada własne laboratorium EMC do przeprowadzania testów kompatybilności elektromagnetycznej i bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki certyfikatom dopuszczającym sprzęt pozostaje niezawodny nawet w niekorzystnych warunkach środowiska pracy.

Projektowanie urządzeń elektronicznych
Więcej informacji na temat usługi projektowania firmy EAE Elektronik znajdą Państwo TUTAJ.
Więcej o projektowaniu i badaniu elektroniki TUTAJ.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowościach i promocjach

Wszystkie prawa zastrzeżone © EAE Elektronik Spółka z o.o. Polityka prywatności Polityka cookies